Jesteś teraz: nawiabiznesart.pl > Biznes > Zasady motywacji pracowników

Zasady motywacji pracowników

Motywacja to proces zachowania człowieka tak, aby można było osiągnąć jak najlepszy lub konkretny wynik w pracy. Jest to mechanizm regulujący i uruchamiający zachowanie danej osoby. Jest to stan wewnętrznego napięcia dążący do działania w ściśle określonym kierunku, mający nieświadomy charakter.

Szczególna umiejętność to motywowanie zespołu i wzmaganie sił , które powodują, że zachowują się one w określony sposób najlepiej taki jaki oczekujemy. Motywowanie można nazwać jako sposób podejmowanych działań przez pracownika do których skłaniają pewne motywy.

Od ludzi, którymi kierujesz wymagaj i oczekuj tego co jest najlepsze dla osiągnięciu założeń. Zawsze trzeba wysoko ustawiać poprzeczkę doskonałości, wyżej niż założony cel. Należy zorganizować środowisko w którym niepowodzenie nie oznacza porażki. Wykorzystuj zawsze wzorce by zachęcać każdego do osoągnięcia sukcesu. Okazuj uznanie i chwal w przypadku gdy założenia zostały osiągnięte. Zarówno wzmacniaj pozytywnie jak i negatywnie. Samą konieczność współzawodnictwa wykorzystywać należy z reguły w sposób umiarkowany. Warto nagradzać za współpracę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, żeby zostawić komentarz.